Jessheim · mandag og onsdag
Oppstart mandag 16. november 2026
8 kurskvelder à 1,5 time.
To kvelder i uken.
Pris: 2 400 kr.
Grunnkurset er for valper som har gjennomført valpekurs, og for unghunder og voksne hunder fra 7 måneder som ikke har gått valpekurs. Har valpen fullført valpekurset, kan dere fortsette selv om den er yngre enn 7 måneder.
På grunnkurset jobber vi med grunnleggende øvelser og legger gradvis til forstyrrelser. Hunden får øve på å bruke det den lærer, også når noe annet fanger oppmerksomheten. Dette er starten på å få ferdighetene til å fungere i ulike situasjoner, slik at dere får nytte av treningen i hverdagen.

Grunnkurs i Jessheim går over åtte kvelder à 1,5 time, med to kurskvelder i uken. Se klokkeslett og hele timeplanen i påmeldingen.
Oppstart mandag 16. november 2026
8 kurskvelder à 1,5 time.
To kvelder i uken.
Pris: 2 400 kr.
Oppstart tirsdag 17. november 2026
8 kurskvelder à 1,5 time.
To kvelder i uken.
Pris: 2 400 kr.
Kontakt oss om neste oppstart ved Gjerdrum Barneskole.
Ring An-Magrit på 40 61 52 50 · Send e-postPå vårt grunnkurs for hund i Jessheim og Gjerdrum bygger vi videre på kontakt og samarbeid. Du får hjelp til å tilpasse øvelsene til hunden din og veiledning i hvordan dere kan trene mellom kurskveldene.
Øv på at hunden velger å følge deg og holde oppmerksomheten på deg, også når det skjer noe rundt dere.
Jobb med at hunden kommer når du roper. Vi bygger øvelsen steg for steg og tilpasser forstyrrelsene til hundens nivå.
Tren på å gå sammen med slakk line. Du får konkrete øvelser å bruke på tur og hjelp til å gjøre treningen tydelig for hunden.
Øv på å vente, konsentrere seg og finne ro mellom øvelsene. Vi starter på et nivå der hunden har mulighet til å lykkes.
Jobb med kontakt når andre hunder og mennesker er i nærheten, og lær å tilpasse avstanden og vanskelighetsgraden.
Ta med øvelsene inn i ulike situasjoner. Målet er at samarbeidet dere bygger på kurs, også skal fungere i hverdagen.
Har valpen gjennomført valpekurs, kan dere fortsette på grunnkurs selv om den er yngre enn 7 måneder. For hunder som ikke har deltatt på valpekurs, passer grunnkurset fra 7 måneders alder. Både unghunder og voksne hunder er velkomne.
Hele familien er velkommen. Er du usikker på om dette er riktig hundekurs for dere, hjelper An-Magrit deg med å velge.
Praktisk trening ved Thon Hotel Gardermoen, ved Plantasjen.
Parkering: Balder Allé 20.
Se kursbekreftelsen for oppmøtetid og praktisk informasjon.
Gjerdrum Barneskole
Gjerivegen 3, 2022 Gjerdrum.
Kontakt oss om neste oppstart. Du velger kurset på stedet som passer deg.
8 kvelder à 1,5 time, med to kurskvelder i uken. Praktisk trening og veiledning fra instruktør.
Webinarene «Hundens signaler» og «Belønning» er inkludert.
Se kurs og meld deg på →Tre kurs som bygger videre på hverandre. Ordinær samlet pris er 7 200 kr. Dere sparer 1 000 kr.
Fortsett fra grunnleggende samarbeid til mer trening med forstyrrelser og øvelsene til bronsemerket. Kontakt oss hvis du trenger hjelp til å velge pakken i påmeldingen.
Bestill →An-Magrit Galåen
Oslo Hundeskole Øvre Romerike
40 61 52 50
an-magrit@oslo-hundeskole.no
Valper som har gjennomført valpekurs kan fortsette på grunnkurs selv om de er yngre enn 7 måneder. Har hunden ikke deltatt på valpekurs, passer grunnkurset fra 7 måneders alder. Både unghunder og voksne hunder kan delta.
Nei. Hunder uten tidligere valpekurs kan starte fra 7 måneders alder. Har valpen gjennomført valpekurs, kan dere fortsette direkte på grunnkurset også før den er 7 måneder. Instruktøren hjelper dere med å tilpasse øvelsene til hundens nivå.
Kurset går over 8 kurskvelder à 1,5 time. Dere trener to kvelder i uken, enten mandag og onsdag eller tirsdag og torsdag. Se klokkeslett og hele timeplanen i påmeldingen.
Ja, hele familien er velkommen. Det er nyttig at dere lærer de samme øvelsene og får en felles forståelse av treningen.
Ta med gode godbiter, gjerne en favorittleke, vann til hunden, halsbånd eller sele og en vanlig line. Dere får praktisk informasjon før kursstart.
Åtte kurskvelder med praktisk trening og veiledning, samt tilgang til webinarene «Hundens signaler» og «Belønning». Hver kurskveld varer i 1,5 time.
Du velger kurset på stedet som passer deg. Jessheim-gruppene har kursplass ved Thon Hotel Gardermoen. For Gjerdrum avtales neste oppstart nærmere. Følg kursbekreftelsen for oppmøtested og eventuelle miljøtreningskvelder.
På hverdagslydighet bygger dere videre på øvelsene og trener på å få samarbeidet til å fungere med flere forstyrrelser. Les om hverdagslydighet i Jessheim og Gjerdrum.
Grunnkurs i Jessheim · Oppstart 16. og 17. november 2026.